2. Liga
Austria
League level:
Second Tier
- Number of teams: 16 teams
- Players: 457
- Foreigners: 134 Players 29.3%
- ø-Market value: €184k
- ø-Age: 23.6
- Most valuable player: Leandro Morgalla €2.00m
Complete 2. Liga schedule
This page displays all fixtures for the current season. All matchdays are displayed in chronological order.
1.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 7/28/235:45 PM | ||||||
(4.) DSV Leoben | 3:2 | SV Horn (10.) | ||||
(5.) Admira Wacker | 1:0 | SV Stripfing (11.) | ||||
(9.) SW Bregenz | 2:0 | First Vienna FC (16.) | ||||
(12.) FC Liefering | 0:1 | FC Dornbirn (6.) | ||||
(3.) SV Lafnitz | 3:0 | SV Kapfenberg (14.) | ||||
(2.) Grazer AK 1902 | 3:0 | SKU Amstetten (15.) | ||||
Sun 7/30/2310:30 AM | ||||||
(8.) FAC | 1:1 | SV Ried (7.) | ||||
(13.) Sturm Graz II | 1:4 | SKN St. Pölten (1.) |
2.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 8/4/236:10 PM | ||||||
(1.) SKN St. Pölten | 2:0 | SV Lafnitz (6.) | ||||
(16.) SV Stripfing | 1:4 | DSV Leoben (2.) | ||||
(8.) FC Dornbirn | 0:1 | Grazer AK 1902 (3.) | ||||
(13.) SV Kapfenberg | 1:1 | FAC (10.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(9.) SV Ried | 2:2 | Admira Wacker (4.) | ||||
Sat 8/5/238:00 PM | ||||||
(15.) SKU Amstetten | 1:2 | SW Bregenz (5.) | ||||
Sun 8/6/2310:30 AM | ||||||
(11.) First Vienna FC | 2:2 | Sturm Graz II (12.) | ||||
Tue 8/22/236:30 PM | ||||||
(7.) SV Horn | 2:1 | FC Liefering (14.) |
3.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 8/11/236:10 PM | ||||||
(3.) Admira Wacker | 1:0 | SV Horn (7.) | ||||
(4.) SKN St. Pölten | 0:1 | FC Liefering (12.) | ||||
(11.) SV Stripfing | 1:0 | SV Ried (13.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(15.) First Vienna FC | 2:3 | Grazer AK 1902 (2.) | ||||
Sat 8/12/232:30 PM | ||||||
(5.) SV Lafnitz | 1:0 | FC Dornbirn (8.) | ||||
(9.) SW Bregenz | 0:2 | SV Kapfenberg (6.) | ||||
Sun 8/13/2310:30 AM | ||||||
(1.) DSV Leoben | 1:0 | SKU Amstetten (16.) | ||||
(14.) Sturm Graz II | 2:2 | FAC (10.) |
4.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 8/18/236:10 PM | ||||||
(9.) FC Liefering | 2:1 | SW Bregenz (13.) | ||||
(6.) SV Horn | 2:0 | First Vienna FC (15.) | ||||
(16.) SKU Amstetten | 1:1 | SV Stripfing (11.) | ||||
(10.) SV Ried | 2:0 | DSV Leoben (3.) | ||||
(5.) FAC | 3:0 | SV Lafnitz (8.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(1.) Grazer AK 1902 | 1:0 | Sturm Graz II (14.) | ||||
Sat 8/19/232:30 PM | ||||||
(7.) FC Dornbirn | 1:0 | Admira Wacker (4.) | ||||
Sun 8/20/2312:30 PM | ||||||
(12.) SV Kapfenberg | 0:3 | SKN St. Pölten (2.) |
5.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 8/25/236:10 PM | ||||||
(4.) DSV Leoben | 0:1 | First Vienna FC (14.) | ||||
(3.) Admira Wacker | 3:1 | SKU Amstetten (16.) | ||||
(6.) FC Liefering | 1:1 | SV Ried (10.) | ||||
(1.) SKN St. Pölten | 2:0 | FAC (9.) | ||||
(7.) SV Stripfing | 3:1 | SV Horn (11.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(12.) FC Dornbirn | 0:5 | SW Bregenz (8.) | ||||
Sun 8/27/2310:30 AM | ||||||
(5.) SV Lafnitz | 4:1 | Grazer AK 1902 (2.) | ||||
10:45 AM | ||||||
(15.) Sturm Graz II | 3:3 | SV Kapfenberg (13.) |
6.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/1/236:10 PM | ||||||
(10.) First Vienna FC | 1:0 | SV Stripfing (12.) | ||||
(3.) Admira Wacker | 1:1 | Sturm Graz II (15.) | ||||
(4.) FAC | 3:1 | FC Liefering (11.) | ||||
(16.) SKU Amstetten | 0:1 | SKN St. Pölten (1.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(2.) Grazer AK 1902 | 1:0 | SV Ried (13.) | ||||
Sat 9/2/232:30 PM | ||||||
(5.) SW Bregenz | 2:1 | SV Lafnitz (8.) | ||||
(7.) SV Horn | 3:0 | FC Dornbirn (14.) | ||||
Sun 9/3/2310:30 AM | ||||||
(9.) SV Kapfenberg | 2:1 | DSV Leoben (6.) |
7.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/15/236:10 PM | ||||||
(12.) FC Dornbirn | 1:0 | SKU Amstetten (16.) | ||||
(3.) FAC | 3:2 | Admira Wacker (6.) | ||||
(2.) SKN St. Pölten | 1:2 | First Vienna FC (7.) | ||||
(14.) FC Liefering | 1:2 | SV Stripfing (8.) | ||||
(5.) SV Lafnitz | 2:0 | SV Horn (10.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(11.) DSV Leoben | 1:2 | Grazer AK 1902 (1.) | ||||
Sun 9/17/2310:30 AM | ||||||
(9.) SV Ried | 2:0 | SV Kapfenberg (13.) | ||||
(15.) Sturm Graz II | 0:2 | SW Bregenz (4.) |
8.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/22/236:10 PM | ||||||
(13.) DSV Leoben | 0:4 | FAC (3.) | ||||
(10.) SV Stripfing | 2:3 | SV Kapfenberg (9.) | ||||
(16.) SKU Amstetten | 1:2 | SV Lafnitz (4.) | ||||
9:00 PM | ||||||
(6.) Admira Wacker | 2:2 | SKN St. Pölten (2.) | ||||
Sat 9/23/232:30 PM | ||||||
(8.) First Vienna FC | 0:0 | FC Dornbirn (11.) | ||||
(1.) Grazer AK 1902 | 3:0 | FC Liefering (14.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(5.) SW Bregenz | 0:0 | SV Ried (12.) | ||||
Sun 9/24/2310:30 AM | ||||||
(7.) SV Horn | 4:0 | Sturm Graz II (15.) |
9.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/29/236:10 PM | ||||||
(13.) FC Dornbirn | 1:3 | SV Stripfing (8.) | ||||
(9.) SV Ried | 5:0 | SV Horn (10.) | ||||
(14.) FC Liefering | 2:2 | DSV Leoben (12.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(3.) SKN St. Pölten | 1:3 | Grazer AK 1902 (1.) | ||||
Sat 9/30/232:30 PM | ||||||
(11.) SV Kapfenberg | 1:1 | Admira Wacker (7.) | ||||
(4.) FAC | 1:2 | SW Bregenz (2.) | ||||
Sun 10/1/2310:30 AM | ||||||
(5.) SV Lafnitz | 2:3 | First Vienna FC (6.) | ||||
(15.) Sturm Graz II | 3:2 | SKU Amstetten (16.) |
10.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 10/6/236:10 PM | ||||||
(3.) SV Stripfing | 4:1 | SKN St. Pölten (4.) | ||||
(11.) SV Horn | 0:2 | SV Kapfenberg (9.) | ||||
(16.) SKU Amstetten | 2:3 | SV Ried (6.) | ||||
(12.) DSV Leoben | 1:1 | SV Lafnitz (7.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(8.) First Vienna FC | 2:2 | FAC (5.) | ||||
Sat 10/7/232:30 PM | ||||||
(14.) FC Dornbirn | 2:3 | Sturm Graz II (13.) | ||||
(1.) Grazer AK 1902 | 1:0 | SW Bregenz (2.) | ||||
Sun 10/8/2310:30 AM | ||||||
(15.) FC Liefering | 1:1 | Admira Wacker (10.) |
11.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 10/20/236:10 PM | ||||||
(8.) SV Lafnitz | 0:3 | SV Stripfing (2.) | ||||
(4.) SV Ried | 4:1 | First Vienna FC (10.) | ||||
(6.) FAC | 0:0 | SKU Amstetten (16.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(9.) Admira Wacker | 0:0 | Grazer AK 1902 (1.) | ||||
Sat 10/21/232:30 PM | ||||||
(3.) SW Bregenz | 3:1 | SV Horn (12.) | ||||
(13.) Sturm Graz II | 1:1 | FC Liefering (15.) | ||||
(5.) SV Kapfenberg | 3:2 | FC Dornbirn (14.) | ||||
Sun 10/22/2310:30 AM | ||||||
(7.) SKN St. Pölten | 1:2 | DSV Leoben (11.) |
12.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 10/27/236:10 PM | ||||||
(14.) FC Dornbirn | 1:2 | FAC (5.) | ||||
(12.) SV Horn | 1:2 | Grazer AK 1902 (1.) | ||||
(6.) SV Lafnitz | 5:2 | Sturm Graz II (13.) | ||||
(16.) SKU Amstetten | 1:1 | SV Kapfenberg (7.) | ||||
(9.) DSV Leoben | 3:2 | Admira Wacker (11.) | ||||
Sat 10/28/232:30 PM | ||||||
(3.) SV Stripfing | 1:1 | SW Bregenz (2.) | ||||
(8.) First Vienna FC | 2:0 | FC Liefering (15.) | ||||
Sun 10/29/2310:30 AM | ||||||
(4.) SV Ried | 1:1 | SKN St. Pölten (10.) |
13.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 11/3/236:10 PM | ||||||
(7.) FAC | 0:1 | SV Horn (12.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(11.) Admira Wacker | 1:0 | SV Lafnitz (9.) | ||||
Sat 11/4/232:30 PM | ||||||
(13.) FC Liefering | 2:2 | SKU Amstetten (16.) | ||||
(5.) SV Kapfenberg | 0:0 | First Vienna FC (8.) | ||||
(4.) SKN St. Pölten | 2:0 | FC Dornbirn (15.) | ||||
Sun 11/5/2310:30 AM | ||||||
(3.) SW Bregenz | 0:0 | DSV Leoben (10.) | ||||
12:30 PM | ||||||
(1.) Grazer AK 1902 | 3:0 | SV Stripfing (6.) | ||||
Wed 12/6/236:30 PM | ||||||
(14.) Sturm Graz II | 0:5 | SV Ried (2.) |
14.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 11/10/236:10 PM | ||||||
(5.) SV Stripfing | 2:1 | Sturm Graz II (14.) | ||||
(2.) SV Ried | 5:0 | SV Lafnitz (10.) | ||||
(7.) First Vienna FC | 2:1 | Admira Wacker (11.) | ||||
(12.) SV Horn | 3:1 | SKU Amstetten (16.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(8.) SW Bregenz | 2:3 | SKN St. Pölten (3.) | ||||
Sat 11/11/232:30 PM | ||||||
(9.) DSV Leoben | 6:0 | FC Dornbirn (15.) | ||||
Sun 11/12/2310:30 AM | ||||||
(1.) Grazer AK 1902 | 1:3 | FAC (6.) | ||||
12:30 PM | ||||||
(13.) FC Liefering | 0:1 | SV Kapfenberg (4.) |
15.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 11/24/236:10 PM | ||||||
(3.) FAC | 2:0 | SV Stripfing (7.) | ||||
(8.) SKN St. Pölten | 0:2 | SV Horn (10.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(9.) SV Kapfenberg | 2:3 | Grazer AK 1902 (1.) | ||||
Sat 11/25/232:30 PM | ||||||
(12.) Admira Wacker | 1:3 | SW Bregenz (5.) | ||||
(11.) SV Lafnitz | 1:6 | FC Liefering (13.) | ||||
(15.) FC Dornbirn | 0:2 | SV Ried (2.) | ||||
Sun 11/26/2310:30 AM | ||||||
(16.) SKU Amstetten | 1:3 | First Vienna FC (4.) | ||||
(14.) Sturm Graz II | 0:2 | DSV Leoben (6.) |
16.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 12/1/236:10 PM | ||||||
(9.) SV Stripfing | 0:4 | Admira Wacker (11.) | ||||
(8.) SV Kapfenberg | 2:4 | SV Lafnitz (10.) | ||||
(6.) SKN St. Pölten | 3:1 | Sturm Graz II (14.) | ||||
Fri 2/16/246:10 PM | ||||||
(12.) SV Horn | 0:3 | DSV Leoben (5.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(3.) SV Ried | 0:2 | FAC (2.) | ||||
Sat 2/17/242:30 PM | ||||||
(16.) SKU Amstetten | 1:3 | Grazer AK 1902 (1.) | ||||
(7.) First Vienna FC | 1:2 | SW Bregenz (4.) | ||||
(15.) FC Dornbirn | 1:2 | FC Liefering (13.) |
17.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 2/23/246:10 PM | ||||||
(2.) FAC | 0:0 | SV Kapfenberg (9.) | ||||
(13.) FC Liefering | 2:1 | SV Horn (12.) | ||||
(3.) DSV Leoben | 4:0 | SV Stripfing (10.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(11.) SV Lafnitz | 0:1 | SKN St. Pölten (5.) | ||||
Sat 2/24/242:30 PM | ||||||
(1.) Grazer AK 1902 | 3:0 | FC Dornbirn (15.) | ||||
(14.) Sturm Graz II | 1:1 | First Vienna FC (7.) | ||||
(6.) SW Bregenz | 0:1 | SKU Amstetten (16.) | ||||
Sun 2/25/2410:30 AM | ||||||
(8.) Admira Wacker | 3:2 | SV Ried (4.) |
18.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 3/1/246:10 PM | ||||||
(16.) SKU Amstetten | 0:1 | DSV Leoben (3.) | ||||
(2.) FAC | 1:0 | Sturm Graz II (14.) | ||||
(4.) SV Ried | 5:0 | SV Stripfing (12.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(1.) Grazer AK 1902 | 2:2 | First Vienna FC (7.) | ||||
Sat 3/2/242:30 PM | ||||||
(13.) FC Liefering | 3:1 | SKN St. Pölten (6.) | ||||
(15.) FC Dornbirn | 0:2 | SV Lafnitz (8.) | ||||
(9.) SV Kapfenberg | 1:3 | SW Bregenz (5.) | ||||
Sun 3/3/2410:30 AM | ||||||
(11.) SV Horn | 1:0 | Admira Wacker (10.) |
19.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 3/8/246:10 PM | ||||||
(7.) SV Lafnitz | 2:1 | FAC (3.) | ||||
(6.) SW Bregenz | 1:1 | FC Liefering (12.) | ||||
(5.) SKN St. Pölten | 2:0 | SV Kapfenberg (11.) | ||||
(13.) SV Stripfing | 0:2 | SKU Amstetten (16.) | ||||
(10.) First Vienna FC | 1:2 | SV Horn (8.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(2.) DSV Leoben | 1:0 | SV Ried (4.) | ||||
Sat 3/9/242:30 PM | ||||||
(9.) Admira Wacker | 1:0 | FC Dornbirn (15.) | ||||
Sun 3/10/2410:30 AM | ||||||
(14.) Sturm Graz II | 0:1 | Grazer AK 1902 (1.) |
20.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 3/15/246:10 PM | ||||||
(9.) First Vienna FC | 1:0 | DSV Leoben (3.) | ||||
(16.) SKU Amstetten | 1:3 | Admira Wacker (8.) | ||||
(4.) SV Ried | 3:2 | FC Liefering (12.) | ||||
(1.) Grazer AK 1902 | 1:1 | SV Lafnitz (10.) | ||||
(7.) SV Horn | 2:1 | SV Stripfing (13.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(2.) FAC | 2:1 | SKN St. Pölten (5.) | ||||
Sat 3/16/242:30 PM | ||||||
(11.) SV Kapfenberg | 1:1 | Sturm Graz II (14.) | ||||
Sun 3/17/2410:30 AM | ||||||
(6.) SW Bregenz | 1:4 | FC Dornbirn (15.) |
21.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 3/29/246:10 PM | ||||||
(2.) DSV Leoben | 0:0 | SV Kapfenberg (12.) | ||||
(5.) SKN St. Pölten | 3:1 | SKU Amstetten (16.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(4.) SV Ried | 0:1 | Grazer AK 1902 (1.) | ||||
Sat 3/30/242:30 PM | ||||||
(14.) FC Dornbirn | 4:0 | SV Horn (9.) | ||||
(7.) SV Lafnitz | 3:0 | SW Bregenz (8.) | ||||
Sun 3/31/2410:30 AM | ||||||
(15.) Sturm Graz II | 1:3 | Admira Wacker (6.) | ||||
(13.) SV Stripfing | 3:2 | First Vienna FC (10.) | ||||
12:30 PM | ||||||
(11.) FC Liefering | 4:1 | FAC (3.) |
22.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 4/5/246:10 PM | ||||||
(13.) SV Stripfing | 1:2 | FC Liefering (11.) | ||||
(8.) First Vienna FC | 7:3 | SKN St. Pölten (5.) | ||||
(7.) SV Horn | 2:1 | SV Lafnitz (9.) | ||||
(12.) SV Kapfenberg | 1:3 | SV Ried (2.) | ||||
Sat 4/6/242:30 PM | ||||||
(1.) Grazer AK 1902 | 1:1 | DSV Leoben (3.) | ||||
(16.) SKU Amstetten | 0:1 | FC Dornbirn (14.) | ||||
(10.) SW Bregenz | 3:3 | Sturm Graz II (15.) | ||||
Sun 4/7/2410:30 AM | ||||||
(6.) Admira Wacker | 0:0 | FAC (4.) |
23.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 4/12/246:10 PM | ||||||
(6.) SKN St. Pölten | 0:3 | Admira Wacker (5.) | ||||
(14.) FC Dornbirn | 1:0 | First Vienna FC (9.) | ||||
(8.) FC Liefering | 2:0 | Grazer AK 1902 (1.) | ||||
(12.) SV Kapfenberg | 3:1 | SV Stripfing (13.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(4.) FAC | 0:2 | DSV Leoben (3.) | ||||
Sat 4/13/248:00 PM | ||||||
(2.) SV Ried | 5:0 | SW Bregenz (11.) | ||||
Sun 4/14/2410:30 AM | ||||||
(10.) SV Lafnitz | 2:2 | SKU Amstetten (16.) | ||||
(15.) Sturm Graz II | 2:1 | SV Horn (7.) |
24.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 4/19/246:10 PM | ||||||
(3.) DSV Leoben | 1:2 | FC Liefering (7.) | ||||
(5.) Admira Wacker | 1:0 | SV Kapfenberg (12.) | ||||
(16.) SKU Amstetten | 1:4 | Sturm Graz II (15.) | ||||
(6.) First Vienna FC | 2:0 | SV Lafnitz (9.) | ||||
(10.) SV Horn | 0:2 | SV Ried (2.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(11.) SW Bregenz | 0:2 | FAC (4.) | ||||
Sat 4/20/242:30 PM | ||||||
(13.) SV Stripfing | 2:2 | FC Dornbirn (14.) | ||||
Sun 4/21/2410:30 AM | ||||||
(1.) Grazer AK 1902 | 3:1 | SKN St. Pölten (8.) |
25.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 4/26/246:10 PM | ||||||
(10.) SV Lafnitz | 2:3 | DSV Leoben (3.) | ||||
(2.) SV Ried | 3:0 | SKU Amstetten (16.) | ||||
(13.) SV Kapfenberg | 1:3 | SV Horn (7.) | ||||
Sat 4/27/242:15 PM | ||||||
(4.) FAC | 1:0 | First Vienna FC (8.) | ||||
2:30 PM | ||||||
(5.) Admira Wacker | 0:0 | FC Liefering (6.) | ||||
(15.) Sturm Graz II | 2:3 | FC Dornbirn (14.) | ||||
(11.) SW Bregenz | 0:3 | Grazer AK 1902 (1.) | ||||
Sun 4/28/2410:30 AM | ||||||
(9.) SKN St. Pölten | 1:2 | SV Stripfing (12.) |
26.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 5/3/246:10 PM | ||||||
(16.) SKU Amstetten | 3:2 | FAC (4.) | ||||
(14.) FC Dornbirn | 1:3 | SV Kapfenberg (12.) | ||||
(6.) FC Liefering | 4:1 | Sturm Graz II (15.) | ||||
(3.) DSV Leoben | 0:0 | SKN St. Pölten (9.) | ||||
(13.) SV Stripfing | 1:1 | SV Lafnitz (10.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(1.) Grazer AK 1902 | 1:0 | Admira Wacker (5.) | ||||
Sat 5/4/242:30 PM | ||||||
(7.) SV Horn | 1:0 | SW Bregenz (11.) | ||||
Sun 5/5/2410:30 AM | ||||||
(8.) First Vienna FC | 2:1 | SV Ried (2.) |
27.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 5/10/246:10 PM | ||||||
(5.) Admira Wacker | 2:0 | DSV Leoben (3.) | ||||
(7.) FC Liefering | 0:1 | First Vienna FC (6.) | ||||
(13.) SW Bregenz | 0:2 | SV Stripfing (12.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(10.) SKN St. Pölten | 0:4 | SV Ried (2.) | ||||
Sat 5/11/242:30 PM | ||||||
(4.) FAC | 1:1 | FC Dornbirn (14.) | ||||
(1.) Grazer AK 1902 | 1:1 | SV Horn (8.) | ||||
Sun 5/12/2410:30 AM | ||||||
(11.) SV Kapfenberg | 4:2 | SKU Amstetten (16.) | ||||
(15.) Sturm Graz II | 1:4 | SV Lafnitz (9.) |
28.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 5/17/246:10 PM | ||||||
(8.) SV Horn | 2:3 | FAC (4.) | ||||
(9.) SV Lafnitz | 1:3 | Admira Wacker (5.) | ||||
(16.) SKU Amstetten | 1:1 | FC Liefering (7.) | ||||
(12.) SV Stripfing | 2:5 | Grazer AK 1902 (1.) | ||||
(6.) First Vienna FC | 4:2 | SV Kapfenberg (11.) | ||||
(2.) SV Ried | 1:0 | Sturm Graz II (15.) | ||||
(14.) FC Dornbirn | 3:1 | SKN St. Pölten (10.) | ||||
(3.) DSV Leoben | 2:0 | SW Bregenz (13.) |
29.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Mon 5/20/244:00 PM | ||||||
(14.) FC Dornbirn | 2:1 | DSV Leoben (5.) | ||||
(11.) SV Kapfenberg | 1:3 | FC Liefering (7.) | ||||
(6.) Admira Wacker | 0:3 | First Vienna FC (4.) | ||||
(3.) FAC | 0:0 | Grazer AK 1902 (1.) | ||||
(16.) SKU Amstetten | 1:1 | SV Horn (8.) | ||||
(10.) SV Lafnitz | 0:4 | SV Ried (2.) | ||||
(15.) Sturm Graz II | 2:0 | SV Stripfing (12.) | ||||
(9.) SKN St. Pölten | 2:2 | SW Bregenz (13.) |
30.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 5/25/245:30 PM | ||||||
(3.) First Vienna FC | 4:1 | SKU Amstetten (16.) | ||||
(8.) SV Horn | 1:3 | SKN St. Pölten (9.) | ||||
(6.) FC Liefering | 4:3 | SV Lafnitz (10.) | ||||
(13.) SV Stripfing | 2:2 | FAC (5.) | ||||
(11.) SW Bregenz | 1:0 | Admira Wacker (7.) | ||||
(2.) SV Ried | 1:0 | FC Dornbirn (14.) | ||||
(1.) Grazer AK 1902 | 4:2 | SV Kapfenberg (12.) | ||||
(4.) DSV Leoben | 2:1 | Sturm Graz II (15.) |